שטח הפקר: מי יעצור את זיהום האוויר החריג?

חקירה חדשה של גרינפיס ישראל חושפת מחדל מתמשך בטיפול בזיהום אוויר החריג מאזור התעשייה עטרות שפוגע בבריאותם של אלפים מתושבי צפון ירושלים והסביבה ובחיילי צה״ל המוצבים באזור. 

לאורך חמש שנים לפחות ישנה חריגה ממוצעת של 288% מהתקן השנתי של המשרד להגנת הסביבה בשיעור החלקיקים נשימים עדינים (Pm10) באזור – כשבמשך עשרות ימים בשנה זיהום האוויר צפונית לירושלים גבוה בהרבה וחורג במאות ואלפי אחוזים.

מדובר בחריגה בסדר גודל של פי 4 מהתקן הממוצע של המשרד להגנת הסביבה; כמעט פי 10 מהמלצת ארגון הבריאות העולמי וקרוב לפי שלוש מהערך החריג שארגון הבריאות העולמי מציין כמסוכן במיוחד לאדם.

מקור הזיהום הוא באבק שנפלטים בכמויות אדירות מהפעילות של מפעלי מלט, מיון פסולת ופסולת בניין הפועלים באזור התעשייה.

המחדל של אלקין: קיימות ראיות לכך שהדרג המקצועי במשרד להגנת הסביבה התכונן להכריז על עטרות כאזור נפגע זיהום אוויר אולם מי שהיה צריך לקבל את ההחלטה – השר – לא עשה זאת.

אנו דורשים:

להכריז על אתר התעשייה עטרות כאזור מוכה זיהום אוויר ופעל נגד המפעלים המזהמים!

גרינפיס הוא ארגון בלתי תלוי וללא מטרות רווח המקבל תרומות מאנשים פרטיים, ממש כמוך, המהווים חלק מהלובי הציבורי שאנו מובילים למען כדור הארץ ולמען עתיד הילדים שלנו.
התרומה שלך מממנת מחקרים ופעולות אקטיביסטיות שאנו מבצעים באופן שוטף על מנת לשמור על הבריאות והקיום של בני אדם ובעלי חיים כאחד.

תרומה שלך למאבק תאפשר לנו להגדיל את ההשקעה במאבק ולהגדיל את סיכויי הניצחון, כפי שניצחנו מאבקים קודמים רבים בישראל ובעולם.

  זהו דף מאובטח המאפשר לך להעניק תרומה מוגנת ובטוחה.

  תרומתך מוכרת לצרכי מס, לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

  יש למלא את כל המידע, השדות מטה הם שדות חובה למילוי.

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
85
100

דילוג לתוכן