דווקא עכשיו: תומכים במאבק למען אוויר נקי

לא משנה אם אתם בעבודה, בבית או עם הילדים – אנחנו נמשיך להיאבק בשבילכם על עולם טוב יותר.

בכל יום, האוויר שאנו נושמים חושף אותנו למחלות קטלניות כמו שבץ, מחלות לב, סרטן ריאות, אסטמה ועוד.

עם 4.5 מיליון מקרי תמותה בשנה בעולם מתוכם 2,500 בישראל, זיהום האוויר הוא משבר בריאותי. המקור העיקרי של זיהום האוויר הוא בשריפת דלקים מאובנים (גז, נפט ופחם), אותם דלקים המזינים את משבר האקלים.

בזמן שחברות הדלק סופרות את הרווחים, לנו זה עולה ביוקר. זיהום האוויר עולה לציבור הישראלי מעל 15 מיליארד ש"ח  בכל שנה! מדובר בסכום גדול פי שלושים מסל התרופות לשנת 2020.

למרות הנתונים האלו, משרד האנרגיה מקדם מדיניות המתעדפת דלקים מזהמים: הוא מתכנן עשרות תחנות כח גזיות, פותח את הים לעוד חיפושי גז ונפט ודוחף למיזמים של צורת הנפט המזהמת ביותר: פצלי שמן.

החדשות הטובות הן שמיליוני אנשים בארץ ובעולם עומדים יחד נגד מדיניות זו ודורשים פתרונות. גם אנחנו דורשים מהשר שטייניץ וממשרד האנרגיה להפנים את המחיר האמיתי של הזיהום מדלקים רעילים ואת הנזקים שהם מסבים לעתיד האנושות וכדור הארץ ולהפסיק לחבל במדיניות האקלים של ישראל. 

על משרד האנרגיה: 

  • לקבוע יעד של 50% מתחדשות לפחות עד 2030 תוך ביצוע צעדים דרסטיים של חסכון באנריגה וחיוב כל מבנה לייצר חשמל מהשמש.
  • להקפיא כל חיפושי נפט וגז בים וביבשה.
  • להתנגד למיזמים של פצלי שמן. 
  • לשנות את שמו ממשרד האנרגיה ל "המשרד למעבר אנרגטי".

גרינפיס הוא ארגון בלתי תלוי וללא מטרות רווח המקבל תרומות מאנשים פרטיים, ממש כמוך, המהווים חלק מהלובי הציבורי שאנו מובילים למען כדור הארץ ולמען עתיד הילדים שלנו.
התרומה שלך מממנת מחקרים ופעולות אקטיביסטיות שאנו מבצעים באופן שוטף על מנת לשמור על הבריאות והקיום של בני אדם ובעלי חיים כאחד.

מה נעשה עם תרומתך?


ב-2 שקלים ליום נוכל לקדם מחקרים מדעיים, לתכנן מאבקים אסטרטגים, לקיים קשרי ממשל, לייצר נקודות לחץ, להעמיק את הידע הציבורי על ידי יצירת תוכן רלוונטי ומעניין, נגדיל את החשיפה התקשורתית וכמובן – ננצח מאבקים למען היערות, הימים, האקלים, המגוון הביולוגי, כדור הארץ ודורות העתיד.

  זהו דף מאובטח המאפשר לך להעניק תרומה מוגנת ובטוחה.

  תרומתך מוכרת לצרכי מס, לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

  יש למלא את כל המידע, השדות מטה הם שדות חובה למילוי.

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
85
100

גם בימים אלו, אנחנו חייבים להמשיך לעמוד על המשמר: לדאוג שבעלי אינטרסים צרים לא יקדמו תוכניות הרסניות מתחת לרדאר ומבלי שהציבור יודע או יכול להתנגד; להעביר מידע שימושי כדי לשמור על הסביבה גם בעת הנוכחית; ולחזק את רוח התקווה והערבות ההדדית שמתגלית בימים אלה וכל כך חיונית כדי לשמור על כדור הארץ.

מדיניות פרטיות | תקנון | יצירת קשר

דילוג לתוכן