דווקא עכשיו:

זה הזמן שלך לתמוך במאבק לעצירת אסון הנפט הבא באזור ים המלח!

בשם החמדנות, חרב נוספת מונפת מעל אזור ים המלח המופלא!

אזור ים המלח הוא אחד מפלאי הטבע הייחודים עלי אדמות ופנינת טבע ייחודית בישראל, מקום שכולנו אוהבים. אלא שכבר עשרות שנים שהוא קורבן לפעילות תעשייתית אגרסיבית, פוגענית ומסוכנת בניצוח ״כימיקלים לישראל״, התאגיד בבעלות משפחת עופר.

לאורך השנים נתנו ממשלות ישראל יד חופשית לתאגידים לנצל את משאבי הטבע של אזור ים המלח ולגרוף לכיסם רווחי ענק תוך הפקרות סביבתית נוקבת והתעלמות מוחלטת מטובת הציבור.

בימים אלה, תוך הטעיית הציבור, שימוש ב-Greenwash מקומם ובשקט בשקט, מקדמת שותפות רא"מ תכנית הרסנית ומזהמת במיוחד באזור ים המלח. התכנית, אשר עומדת לפני אישור בוועדת התכנון מחוז דרום, כוללת הפקת נפט מפצלי שמן בדרך שלא נוסתה מעולם ברמה מסחרית, אלא רק במעבדה, בהיקפים מצומצמים, והיא כרוכה בשריפת 10% עד 15% פלסטיק תוך כדי תהליך הייצור עצמו.

 

הפקת נפט מפצלי שמן נאסרה ברוב מדינות העולם בשל הנזקים העצומים לבריאות הציבור ולסביבה והיא נהוגה רק באסטוניה – שאף היא הבינה את גודל האסון והחליטה לסיים את השימוש בפצלי שמן כמקור אנרגיה עד 2035.

אין סיבה שנהיה שפני ניסוי במעבדה של חברות תעשייה חסרות מצפון, על חשבון הטבע והבריאות שלנו. 

התכנית ההרסנית הזו לכריית פצלי שמן, שניתן להשוות את נזקיה לזיהום של בתי הזיקוק באשדוד (!!!) תגרום לזיהום מי התהום, ליצירת חלקיקים מסרטנים באוויר שאנו נושמים, ולהחרפת משבר האקלים על ידי "תרומה" משמעותית מאוד לפליטת גזי החממה של מדינת ישראל. 

 

הרוחות המדבריות העזות, הנושבות באזור זה, יישאו את החלקיקים המסרטנים הללו, ההרסניים לבריאות של כולנו, אל רדיוס של 30 ק"מ אל האזורים המיושבים, אם במלונות ואם ביישובים הסמוכים לים המלח. 

אזור ים המלח ניצב בפני סכנת חורבן חדש אם תאושר תוכנית שותפות רא"ם להפקת נפט מכריית פצלי שמן מהקרקע בשיטה הרסנית ולא מוכרת באתר רותם.

ניצול דלק כה מזהם יחזיר את ישראל עשרות שנים אחורה בזמן שהעולם נאבק במשבר האקלים ועובר לאנרגיה מתחדשת שמפתחיתה באופן דרמטי את זיהום האוויר ושומרת על האקלים.

הצלחת המאבקים תלויה בתמיכה שלך.

כמו שקידמנו חוק, שפוטר התקנת גגות סולאריים מתשלומי מיסים ורישום כעסק, גרמנו להפסקת השימוש בעצי איפאה נדירים לחיפוי על ידי שורה של עיריות, קידמנו תוכנית לסגירת תחנות כוח פחמיות מזהמות, הגשנו תביעת אקלים ראשונה בישראל, נאבקנו ביבוא בשר בקר הגדל על אדמות יער האמזונס, הצלחנו לכונן אמנת אוקיינוסים בינלאומית להגנה על החיים במעמקים, ואנו מובילים כעת אמנת פלסטיק שאפתנית בישראל – כך גם כאן, בנושא אזור ים המלח המופלא – נעשה ונצליח, בעזרת הלובי הציבורי שלנו, בעזרת אנשים כמוך.

גרינפיס אוסף תומכים מכל רחבי העולם בשביל להיאבק למען אלו שאין להם קול.

 

גרינפיס הוא ארגון בלתי תלוי וללא מטרות רווח המקבל תרומות מאנשים פרטיים, ממש כמוך, המהווים חלק מהלובי הציבורי שאנו מובילים למען כדור הארץ ולמען עתיד הילדים שלנו.

מה נעשה עם תרומתך?

התרומה שלך – 2 ש"ח בלבד ליום – תממן תביעה משפטית נגד ועדת התכנון מחוז דרום ומשרד האנרגיה, תייצר לחץ על הממשלה והתאגידים, תאפשר מחקרים, הגדלת חשיפה ופעולות אקטיביסטיות על מנת לשמור על הבריאות והקיום של בני אדם ובעלי חיים כאחד, כדי שאזור ים המלח ישמור על תפארתו, גם מחר.

  זהו דף מאובטח המאפשר לך להעניק תרומה מוגנת ובטוחה.

  תרומתך מוכרת לצרכי מס, לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

אנו מופיעים בגיידסטאר ובעלי תו תקן של ארגון מידות.

  יש למלא את כל המידע, השדות מטה הם שדות חובה למילוי.

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
85
100

דילוג לתוכן