הפסח הזה כולנו סביבתיים

מוציאים את הסביבה והטבע שלנו מעבדות ל- חירות!

אין זה סוד שאנחנו חיים בשנים האחרונות בתוך משבר אקלים. חם יותר, קשה לנשום יותר, מזג האוויר קיצוני והפכפך יותר ואסונות טבע מתרחשים בכל רחבי העולם ואף בקרבתנו. עם זאת, סדר היום הסביבתי אינו מגיע לראש הכותרות וכל ממשלות ישראל, לצערנו, לא חרטו על דגלן לקדם נושאים סביבתיים כדבר ראשון במעלה.

השינויים המשפטיים צפויים לתת עוד מכה אחת ניצחת ולפגוע פגיעה אנושה בסביבה ובבריאות הציבור, משום שהם מאיימים על מנגנוני בלימה ואיזון, שהיו עד כה שומר הסף היחידי שפעל לטובתנו.

הממשלה החדשה מקדמת בשבועות האחרונים שורה של מהלכים, המנוגדים לשמירה על בריאות הציבור, הסביבה והאקלים:

 

  1. במסגרת חוק ההסדרים שנלווה לאישור תקציב המדינה, הממשלה מבקשת לאפשר לתחנות הכוח לעקוף את דרישות המשרד להגנת הסביבה להפחית פליטות מזהמים ולשרוף איזה דלק שהן רוצות, כמה שהן רוצות, על פי שיקולים של רווחיות או נוחות, על חשבון בריאות הציבור.

     

  2. החלטות ממשלה רעות לסביבה, כמו בנייה על חופים או מתן היתר לחיפושי נפט בשמורות טבע, תוכלנה לדהור קדימה ללא מעצורים, בעקבות ביטול עילת הסבירות שיש לבית המשפט העליון.

     

  3. הפיכת היועצים המשפטיים של משרדי הממשלה למשרות אמון פוליטיות, תסלול את הדרך לכל מהלך דורסני שהממשלה תרצה לקדם, ללא שום בלם פנימי.

המהלכים הללו יאפשרו לתאגידי דלקים, לאילי הון ומפעלים מזהמים לחגוג בגדול, על חשבון הבריאות של כולנו ועל חשבון הטבע הישראלי המדהים.

חג החירות הוא זמן מצוין להוציא את הסביבה שלנו מכבלי שעבוד של קשרי הון שלטון. אנחנו קוראים לכם לבוא ולחזק את יחידת התחקירים  "זיקוק" – שומרת הסף הסביבתית, שתביא בפניכם את כל האמת

מזה שנים רבות, שהסביבה שלנו משועבדת להחלטות ממשלה גרועות, אשר פוגעות לנו בבריאות ובביטחון האישי ומעמידות בסימן שאלה את העתיד שלנו ושל ילדינו. עם כינונה של הממשלה הנוכחית ו-המהפכה המשפטית שהיא מביאה עימה, תיסלל הדרך לקטסטרופה סביבתית באין מפריע.

גרינפיס ישראל אינו מתכוון להישאר אדיש נוכח כרסום נוסף במאמצים למגר החלטות ממשלה שגויות, הנשענות בעיקר על שיקולים זרים של קשרי הון שלטון, ולהרחיק אותנו עוד משמירה על הסביבה ועל בריאות הציבור. 

אנחנו מעוניינים לחשוף את העוולות המתרחשות הרחק מהעין באמצעות יחידת התחקירים "זיקוק". לצורך כך אנו

פונים אליך ומבקשים את תמיכתך. זה קריטי עכשיו יותר מתמיד. 

מעכשיו לא מתלוננים, עושים. נקודה.

 

מה אנחנו מציעים אל מול המהלכים האלה? – חברה אזרחית חזקה, ביקורתית ועצמאית

גרינפיס הוא ארגון עצמאי, שלא נתמך לא על ידי תאגידים ולא על ידי ממשלות. אנחנו עצמאיים באופן מובהק ולא כפופים לשום אינטרס של שר בממשלה או יו"ר דירקטוריון. אל מול האתגרים הניצבים בפנינו, החלטנו לחזק את העצמאות והיכולת של גרינפיס לבקר את פעילות הממשלה ואת המהלכים שהיא מקדמת, ולחשוף את העיוותים ואת השחיתויות על ידי שדרוג משמעותי של יחידת התחקירים שלנו: "זיקוק"!

"זיקוק", יחידת התחקירים של גרינפיס ישראל, שופכת אור על קשרי הון שלטון אפלים; בכך היא הופכת ידע לשומר סף הכרחי של הסביבה והטבע. 

בשנתיים האחרונות חשפה זיקוק שורה של אסונות ומחדלים:

"זיקוק" ערכה חקירה עצמאית וחשפה בפני הציבור את המסלול ואת הזהות של הספינה המזהמת, שגרמה לאסון הזפת הנורא בחופי ישראל.

"זיקוק" חשפה יחד עם "שקוף" את העובדה, כי למרות שישראל טובעת בפלסטיק שאינו ממוחזר כראוי ועומדת במקום 6 בעולם בייצור פסולת פלסטיק לנפש, היא ממשיכה לייבא אלפי טונות פסולת פלסטיק למיחזור מחו"ל בכל שנה.

בדיקה של "זיקוק" ועיתון גלובס חשפה, כי בחישוב לפי פרמטרים מקובלים בעולם, פליטות המתאן בישראל גבוהות עד פי 50 מאלה שהציג משרד האנרגיה, ומהוות גורם משמעותי לזיהום והתחממות כדור הארץ.

"זיקוק" חשפה את תוכניות הקידוחים של משרד האנרגיה לחיפוש נפט ע"י חברה מפוקפקת בשדה איה, בניגוד לכל מינהל תקין. הקידוחים הללו יפגעו בשמורות הטבע ובעלי החיים במרחבים היפהפיים של דרום הארץ.

המאבק יהיה ארוך, זה הזמן להירתם!

אפשרו לנו להמשיך לחקור ולחשוף את כל מה שבעלי ההון והשלטון לא רוצים שתדעו.

עזרו לנו לשמור על אוויר נקי, אקלים יציב, הים ובעלי החיים

במה התרומה שלך יכולה לסייע?

תרומתך תעזור לנו:

✅ להפעיל צוות מומחים שיגיע לשטח לקחת דגימות ולנתח אותן במעבדה

✅ לכתוב דוחות מדעיים מנומקים על הממצאים

✅ לצלם, לתעד ולעשות כל מה שבידינו על מנת לחשוף עוולות המתרחשות בהסתר

✅ לאסוף מאמרים, להיפגש עם מומחים, להגיע למסקנות מגובות בנתונים

✅ להשתמש בטכנולוגיות חדשניות לניטור מזהמים וחשיפת קשרים פסולים

✅ להגיע אל מי שצריך ולדרוש ממנו לתקן את כל הליקויים בזמן

✅ לפעול באופן עצמאי ולא תלוי כדי לחשוף בשבילך בכל רגע נתון את האמת

 

  זהו דף מאובטח המאפשר לך להעניק תרומה מוגנת ובטוחה.

  תרומתך מוכרת לצרכי מס, לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

  יש למלא את כל המידע, השדות מטה הם שדות חובה למילוי.

step one

פרטים אישיים:

סכום התרומה החד פעמית:

100
150
250

תו מידות עם תאריכים 2023_12

אנחנו נוציא את תחום הסביבה מעבדות לחירות, נחשוף את האמת שמאחורי הדברים ונתבע ממקבלי ההחלטות לפעול באופן נכון, מיטבי וחופשי משיקולים זרים. חג חירות שמח!

גרינפיס ישראל רואים רחוק רואים ירוק

דילוג לתוכן