עיזרו לנו להגן על החיים של קים הלוויתן וחבריו

בואו לתמוך במאבק נגד פיתוח שדות חדשים של דלקים מזהמים בים התיכון. עיזרו לנו להשמיע את קולם של היונקים הימיים ולהגן עליהם מפני הקידוחים לפני שיהיה מאוחר מידי!

רק עכשיו מצאנו לוויתנים בישראל - וכבר הם נמצאים בסכנת הכחדה חמורה!

כוונתו של משרד האנרגיה, לפתוח כ-6,000 קמ"ר בים התיכון לעשרות אתרי קידוח וחיפוש אחר דלקים המיועדים לייצוא, מהווה סכנה ברורה ומיידית לבעלי חיים וצמחים שזהו ביתם. בחודש שעבר חגגנו ניצחון עולמי של הכרזת 30% משטחי האוקיינוסים עד שנת 2030 כשמורות ימיות מוגנות. עיזרו לנו להגן גם על מרקם החיים העדין והמופלא אשר בים התיכון שלנו. אל תיתנו למשרד האנרגיה להרוס לקים וחבריו את הבית שלהם.

לאחרונה, הביא גרינפיס לראשונה לישראל ספינת מחקר עם גדולי חוקרי היונקים הימיים בישראל ובעולם, אשר תיעדה במסגרת סקר חזותי-ויזואלי ואקוסטי ממצא מרגש: להקה של לוויתני ראשתן ולוויתן מסוג זיפיוס חלול חרטום. יונקים ימיים אלה ואחרים, החיים בים העמוק של ישראל - נמצאים בפני סכנת הכחדה.

במהלך שני העשורים האחרונים זוהו 12 מיני יונקים ימיים באזור המים הכלכליים של ישראל. ניכר מחסור משמעותי במחקר בתחום וכן, במידע בכל הנוגע לים העמוק.

כאן אנחנו, צוות חוקרים מהשורה הראשונה של גרינפיס ושל אוניברסיטת חיפה, נכנסים לתמונה.

חייהם של היונקים הימיים בעומק המים הכלכליים של ישראל מושפעים ממגוון פעולות אנושיות מזיקות. קידוחי גז ונפט חדשים על פני שטחים נרחבים, אשר יגבירו את תנועת האוניות ויכללו פיצוצים סיסמיים וקידוחים מסוכנים, מהווים סכנה ברורה ומיידית לאותם בעלי חיים. מערכות אקולוגיות בריאות חשובות מאוד כדי להתמודד עם משבר האקלים, שהולך ומחריף, במיוחד באגן המזרחי של הים התיכון. מקוממת העובדה, שבמקום לשמור על ים בריא, ממשלת ישראל בוחרת להפוך אותו לשדה גדול להפקת דלקים, דבר שיחמיר באופן משמעותי את משבר האקלים במקום למגר אותו.

עיזרו לנו להשמיע את קולם של היונקים הימיים!! עיזרו לנו להציל את קים.

הצלחת המאבקים תלויה בתמיכה שלכם. גרינפיס רותם תומכים מכל רחבי העולם בשביל להיאבק למען אלה שאין להם קול.

גרינפיס הוא ארגון בלתי תלוי וללא מטרות רווח המקבל תרומות מאנשים פרטיים, ממש כמוך, המהווים חלק מהלובי הציבורי שאנו מובילים למען כדור הארץ ולמען עתיד הילדים שלנו.
התרומה שלך מממנת מחקרים ופעולות אקטיביסטיות שאנו מבצעים באופן שוטף על מנת לשמור על הבריאות והקיום של בני אדם ובעלי חיים כאחד.

איך החברות בגרינפיס תסייע למחקר הימי?

נלמד את הרגלי בעלי החיים בים בישראל

נבין מה מסכן אותם ונפתח אסטרטגיה

קשרי ממשל

תוכן מעניין

סדר יום ציבורי

ניצחון: מסירים את הסיכונים!

מה נעשה עם תרומתך?

ב-2 שקלים ליום נוכל לקדם מחקרים מדעיים, לתכנן מאבקים אסטרטגיים, לקיים קשרי ממשל, לייצר נקודות לחץ, להעמיק את הידע הציבורי על ידי יצירת תוכן רלוונטי ומעניין, להגדיל את החשיפה התקשורתית וכמובן – לשמור על הים התיכון שלנו למען המגוון הביולוגי שבו ולמען הדורות הבאים.

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
85
100

דילוג לתוכן