עד כאן!
דור האקלים תובע את הממשלה על הפרת הסכם האקלים הבינלאומי.

הצטרפו אלינו למאבק!

אנחנו במצב חירום:

בכל רגע שאנחנו מבזבזים – עולים לאטמוספרה עשרות מיליוני טון של פליטות גזי חממה, אשר מעודדים שריפות ענק, הצפות, מזג אוויר לא יציב – ואבדן עצום של בעלי חיים ופגיעה בחיי אדם בישראל.

בשנת 2015 חלחלה למנהיגי העולם ההבנה שאין לנו זמן לבזבז וחייבים בדחיפות לצמצם את פליטות גזי החממה של האנושות. מדינת ישראל חתמה על הסכם פריז שבו התחייבה לצמצם את הפליטות המזהמות.

כבר היום, החום והקרינה בקיץ מסכנים את הבריאות שלנו ומאלצים אותנו להסתגר בבתים בשעות מסויימות. אך זה רק הולך להדרדר. מערכת החשמל קורסת בעיתות של עומס שהולכות ונעשות יותר ויותר תדירות. 

מאז חלפו כמה שריפות ענק, ארועי הצפה עם הרוגים, ואבדן כלכלי עצום לחקלאות הישראלית – אך מדינת ישראל מתעלמת מהיעדים עליהם חתמה ומסרבת לקבע אותם בחוק.

ושיא החוצפה זה שבימים אלו, ללא כל דיון ציבורי או ממשלתי נרחב, נמצאת מדינת ישראל בעיצומו של תהליך מכירה של כ-6,000 קמ"ר חדשים בים התיכון לחברות דלקים עבור חיפושי גז ונפט חדשים. 

מדינת ישראל תורמת, באופן מסוכן, תוך התעלמות מהתחייבויות בינלאומיות עליהן חתמה, ממש מתחת לאף שלנו, ליצירת עולם חדש – עולם של דלקים מזהמים וסכנה לעתיד של כולנו.

בואו לתמוך עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מידי, במאבק נגד החלטת הממשלה להמשיך ולפתח אתרים חדשים של דלקים מזהמים בים התיכון!!

פיתוח מאגרי גז ונפט עצומים חדשים בים העמוק של ישראל, המיועדים לייצוא, מוביל אותנו לעבר אסון סביבתי, כלכלי ובטחוני: סכנת דליפה, פליטות גזים, התחממות, הכחדת בעלי חיים ימיים, יעד לפיגועים, עיכוב המעבר לאנרגיות מתחדשות וסכנה לבריאות הציבור.  

אנחנו רוצים לחיות בעולם ירוק, משגשג ונקי. זכותנו לנשום לרווחה!!

 

דור האקלים קובע: עד כאן! – לא ניתן לממשלה לתדלק את משבר האקלים  

אנחנו תובעים: עיצרו את קידוחי הגז והנפט.

מעבר לכל, ממשלת ישראל מפירה באופן בוטה את ההתחייבויות הבינלאומיות שלה במסגרת הסכמי האקלים עליהם היא חתמה וצועדת בדיוק אל הכיוון ההפוך.

אנחנו קוראים לכם לעמוד יחד איתנו מול המדינה בתביעת אקלים נגד ממשלת ישראל, לפעול למען צדק אקלימי ולחייב את הממשלה לקחת אחריות על העתיד שלנו ושל ילדינו!

אנחנו צריכים את העזרה שלך מול בית המשפט, על מנת להראות שיש לנו גב ציבורי ותמיכה נרחבת.

איך החברות בגרינפיס תסייע למאבק?

מאבק משפטי

אסטרטגיה

קשרי ממשל

תוכן מעניין

סדר יום ציבורי

ניצחון

מה נעשה עם תרומתך?

ב-2 שקלים ליום נוכל לתכנן מאבקים אסטרטגיים, לקיים קשרי ממשל, לייצר נקודות לחץ, להעמיק את הידע הציבורי על ידי יצירת תוכן רלוונטי ומעניין, לקדם מחקרים, להגדיל את החשיפה התקשורתית וכמובן – לפעול במישור המשפטי ולדאוג להסרת החלטות מסוכנות לציבור, למען סביבה בריאה לנו ולדורות הבאים. 

נגד משבר האקלים אפשר לפעול. ברחבי העולם מתגבשת תנועה רחבה של תביעות אקלים, תנועה של אזרחים ואזרחיות שמפסיקים להיות אדישים, ופונים לבית המשפט על מנת שהמזהמים יישאו באחריות ושמדינות יעמדו מאחורי ההצהרות היפות שלהן. זוהי ההזדמנות האחרונה שלנו. זה הזמן לפעול!!

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
85
100

דילוג לתוכן