האסון הבא כבר כאן:
גומלים את ישראל מדלקים רעילים

בחודש פברואר 2021, דליפת נפט חסרת תקדים בחופי ישראל, הביאה לכמויות אדירות של זפת למלא את הים והחופים, ולמותם של אינספור בעלי חיים חסרי הגנה.

אסון שלצערנו ייצרב בהיסטוריה.

פשע הנפט וכדורי הזפת ששטפו את חופי ישראל, גרמו למותם של בעלי חיים ימיים והסבו נזק אדיר לסביבה הימית הרגישה של הים התיכון. מדובר באחד מהאסונות האקולוגים החמורים ביותר שישראל ידעה, אותו ייקח שנים לתקן, אם בכלל. 

הפשע הזה חושף שוב את פניה של תעשיית הדלקים הפוסיליים(נפט, גז ופחם) הנצלנית הפועלת בחסות המדינה. את המחיר הכבד של הנזקים הנגרמים מהפקה, שינוע ושריפת דלקים, אנחנו משלמים.

הנפט, יחד עם שאר הדלקים הפוסיליים, הוא הגורם המרכזי להתחממות כדור הארץ ולמשבר האקלים והאחראי למותם בטרם עת של 8.7 מיליון אנשים מסביב לעולם מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר; הוא אחראי לנזקים אדירים ולפגיעה בלתי הפיכה בטבע בכל רחבי העולם, כשהפעם ההרס היכה בחופי ישראל היפים.

גרינפיס מזהיר במשך שנים שללא גמילה מדלקים פוסיליים, אסונות כאלה הם לא שאלה של האם, אלא של מתי וכמה.

ממשלת ישראל מזילה כעת דמעות תנין על פשע הנפט אך הטרגדיה הבאה בחסותה כבר מעבר לפינה: פתיחת אזורים חדשים בים התיכון לקידוחים של גז ונפט, הולכה של נפט מאילת לאשקלון דרך צינור קצא"א המאיים גם על שונית האלמוגים של הים האדום; הפקת נפט מפצלי שמן באזור ים המלח ובניית תשתיות נוספות רבות יובילו לנזקים בלתי הפיכים. 

כל זה לשווא: האנרגיות המתחדשות, האגירה, התחבורה החשמלית כבר כאן וכל העולם, נוטשים בצעדי ענק את הדלקים הרעילים מן העבר. נראה שממשלת ישראל לא שומעת, אז בואו נזכיר לה ונחדד את דרישתנו שהגיע הזמן לתוכנית גמילה מדלקים רעילים שכוללת:

  • עצירת תוכניות תשתיות לנפט וגז רעילים לרבות שינוע נפט מאילת לאשקלון דרך צינור קצא"א, נפקת נפט מפצלי שמן ליד ים המלח, קידוחים חדשים בים התיכון.

  • אימוץ תוכנית המשרד להגנת הסביבה למעבר לכלכלה דלת פחמן והגדלת יעדי ישראל לאנרגיה מתחדשת: 50% ב-2030, 100% ב-2050.

  • הפיכתם של 30% משטח הים לשמורות טבע.

הצלחת המאבקים תלויה בתמיכה שלנו, בתמיכה שלכם.


גרינפיס אוסף תומכים מכל רחבי העולם בשביל להיאבק למען אלו שאין להם קול.


גרינפיס הוא ארגון בלתי תלוי וללא מטרות רווח המקבל תרומות מאנשים פרטיים, ממש כמוך, המהווים חלק מהלובי הציבורי שאנו מובילים למען כדור הארץ ולמען עתיד הילדים שלנו.
התרומה שלך מממנת מחקרים ופעולות אקטיביסטיות שאנו מבצעים באופן שוטף על מנת לשמור על הבריאות והקיום של בני אדם ובעלי חיים כאחד.

מה נעשה עם תרומתך?

ב-2 שקלים ליום נוכל לקדם מחקרים מדעיים עצמאיים נקיים ללא תלות בגורמים חיצוניים, לתכנן מאבקים אסטרטגים, לקיים קשרי ממשל, לייצר נקודות לחץ, להעמיק את הידע הציבורי על ידי יצירת תוכן רלוונטי ומעניין, נגדיל את החשיפה התקשורתית וכמובן – נשמור על הים שלנו נקי ובטוח למען הדורות הבאים.

 

  זהו דף מאובטח המאפשר לך להעניק תרומה מוגנת ובטוחה.

  תרומתך מוכרת לצרכי מס, לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

  יש למלא את כל המידע, השדות מטה הם שדות חובה למילוי.

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
85
100

דילוג לתוכן