דווקא עכשיו: הצטרפו אלינו למאבק בפלסטיק!

לא משנה אם אתם בעבודה, בבית או עם הילדים – אנחנו נמשיך להיאבק בשבילכם על עולם טוב יותר.

התמיכה שלך תאפשר לנו להגדיל את המאבק בפלסטיק, שמציף את האוקיינוסים שלנו.

לאחרונה נסגר מפעל מיחזור הבקבוקים האחרון בארץ. כבר שנים שמדינות המערב שולחות את הפלסטיק שלהן למדינות אחרות אשר זורקות אותו לים.

זה שפלסטיק הוא בר-מיחזור לצערנו לא הופך אותו לממוחזר.

ביחד איתך נפעיל לחץ על התאגידים הגדולים והממשלה כדי לצאת מעידן הפלסטיק.

גרינפיס הוא ארגון בלתי תלוי וללא מטרות רווח המקבל תרומות מאנשים פרטיים, ממש כמוך, המהווים חלק מהלובי הציבורי שאנו מובילים למען כדור הארץ ולמען עתיד הילדים שלנו.
התרומה שלך מממנת מחקרים ופעולות אקטיביסטיות שאנו מבצעים באופן שוטף על מנת לשמור על הבריאות והקיום של בני אדם ובעלי חיים כאחד.

מה נעשה עם תרומתך?

ב-2 שקלים ליום נוכל לקדם מחקרים מדעיים, לתכנן מאבקים אסטרטגים, לקיים קשרי ממשל, לייצר נקודות לחץ, להעמיק את הידע הציבורי על ידי יצירת תוכן רלוונטי ומעניין, נגדיל את החשיפה התקשורתית וכמובן – ננצח את המאבק הזה למען כדור הארץ ודורות העתיד.

  זהו דף מאובטח המאפשר לך להעניק תרומה מוגנת ובטוחה.

  תרומתך מוכרת לצרכי מס, לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

  יש למלא את כל המידע, השדות מטה הם שדות חובה למילוי.

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
85
100

גם בימים אלו, אנחנו חייבים להמשיך לעמוד על המשמר: לדאוג שבעלי אינטרסים צרים לא יקדמו תוכניות הרסניות מתחת לרדאר ומבלי שהציבור יודע או יכול להתנגד; להעביר מידע שימושי כדי לשמור על הסביבה גם בעת הנוכחית; ולחזק את רוח התקווה והערבות ההדדית שמתגלית בימים אלה וכל כך חיונית כדי לשמור על כדור הארץ.

מדיניות פרטיות | תקנון | יצירת קשר

המודל של "המיחזור בקטנה", זריקת הבקבוק לכלוב של אל"ה, המודל הזה קורס אל מול משבר עולמי שמציף אותנו במהירות הבזק:

  • תאגידים מזון ומשקעות (בראשן קוקה קולה) הופכים להיות בעלי ברית של תעשיית הנפט ופועלים יחד להרחבת השימוש בפלסטיק חד פעמי ופוגעים בחוקי פיקדון שמבטיחים אחורי מיחזור גבוהים..

  • המשרד להגנת הסביבה – שלא אחת מוכיח אומץ – נכנע הפעם ללחצים של תאגידי המשקאות ונמנע מהרחבת חוק הפקדון.

  • אבל העיקר, העיקר, שהשימוש בפלסטיק מכפיל את עצמו כל 15 שנה והפלסטיק כבר מגיע לכל מקום: לים, לטיפות המים ולפתיתי השלג, לקיבה של הלוויתן ולכל שרשרת המזון שלנו.

ביחד איתך אנו דורשים מהמשרד להגנת הסביבה לקדם תוכנית לאיסור הפלסטיק החד פעמי ומתאגידי המזון והמשקאות להתחייב למדיניות של שימוש חוזר ואפס פלסטיק חד פעמי.

השימוש בפלסטיק בכל העולם מזנק, עם גידול של  5% מדי שנה. בקצב הנוכחי תוך פחות מ-15 שנה כמות הפלסטיק החד-פעמי שהאנושות צורכת צפויה להכפיל את עצמה.

הפלסטיק מושלך לכל מקום: לנהרות ולאגמים, לים וושוקע במעמקי האוקיינוסים, ונספג בגוף  של כל אחת ואחד מאיתנו במי השתייה, במזון ואפילו במלח. הפלסטיק חונק בעלי חיים ימיים, ציפורים, יונקים, צבים ודגים, ומשתלב בשרשרת המזון באופן הרסני.

הים התיכון מוכה במיוחד על ידי הפלסטיק, והוא נחשב לים עם ריכוז חלקיקי הפלסטיק ההגבוה ביותר, זאת בשל היות הים התיכון ים סגור עם תחלופת מים מאוד איטית.

לקראת כינונה של אמנה בינלאומית שתוציא את הפלסטיק החד פעמי מחוץ לחוק ותדאג לצמצם השימוש בפלסטיק,  אנו דורשים מהמשרד להגנת הסביבה לקדם חוק לאיסור פלסטיק חד"פ בישראל ומתאגידי המזון והמשקאות להתחייב למדיניות של אפס פלסטיק חד פעמי.

ילד שוחה במים מלאים בפלסטיק חד פעמי

חוק הפיקדון

חוק הפיקדון החל לפעול בישראל בשנת 2001 על בקבוקי פלסטיק קטנים במטרה שאלו ימוחזרו ולא יזהמו את המרחב הציבורי  ואכן החוק נחל הצלחה יחסית ונכון להיום כ- 80% מבקבוקי הפלסטיק הקטנים ממוחזרים. לעומת זאת אחוז האיסוף והמחזור של בקבוקים גדולים נע סביב 25% בלבד!

דו"ח בינלאומי של גרינפיס חשף שקוקה קולה, מזהמת הפלסטיק המספר אחת בעולם, פועלת באופן נמרץ בכל העולם למנוע שינוי מדיניות הפלסטיק.

מודל המיחזור הקלאסי קרס: המפעל היחיד למיחזור בקבוקים בישראל נסגר לפני כשנתיים בשל המחיר הנמוך של פלסטיק ממוחזר; סין הודיע שהיא תסרב לקלוט בקבוקים למיחזור ומדינות נוספות צפויות לקבל החלטות דומות, כך שאין יעד למיחזור הבקבוקים הישראלים בעתיד.

אבל בעיקר, בעיקר, בקבוקי משקה הם רק חלק קטן מהבעיה, מלבדם יש אריזות, כלים חד פעמיים ומוצרים נוספים שעולים יקר לכיס של הציבור הישראלי ולסביבה שלנו ושל הילדים שלנו.

פעילי גרינפיס מפגינים ליד משלוח של זבל פלסטיק חד פעמי מהמערב למזרח

 לכן חיוני להחליף דיסקט ולא להסתפק בצעדים קטנים, מדודים, כשהבעיה כל כך משמעותית ומערכתית. אנו דורשים פתרון מערכתי, גם ברמת המדינה וגם התחייבות מצד תאגידי המזון והמשקאות שמפעילים לוביסטים במוסדות המדינה.

דילוג לתוכן