לא ישתיקו אותנו.

היער הקנדי העתיק הינו יער עתיק שהוא אחד מיערות העד הטבעיים האחרונים, בית למינים בסכנת הכחדה – בהם האייל הצפוני – ואחד המעוזים הגדולים ביותר לחמצן (208 מיליארד טון). היער הקנדי מכסה יותר משליש מהיער הבוריאלי בחציו הצפוני של כדור הארץ וחיוני לפיכך, לשמירת מאזן האקלים העולמי. היער התפתח במשך יותר מ-10 אלפים אחרי סוף עידן הקרח, ומהווה בית לשבטים האינדיאניים של קנדה.

היערות שלנו הם הריאות של הפלנטה. הם ביתם של שבטים אינדינים, כמו גם מקלט עבור חיות הבר המאוימות.

גרינפיס ניהל מאבקים במשך עשרות שנים על מנת לעודד חברות מתעשיית העץ לאמץ שיטות עבודה בנות קיימא – ורבות מהן אכן אימצו!

אבל חברת כריתת עצים אחת בקנדה בשם רזולוט (Resolute Forest Products) – מסרבת לשנות את הדרכים ההרסניות שלה. 
דוחות גרינפיס לאורך השנים חשפו כי רזולוט משתמשת בפרקטיקות לא מקיימות ואחראית להרס אזורים רבים מהיער הבוריאלי בצפון קנדה, פוגעת בבתי הגידול של אייל הצפון המוגדר כמין בסכנת הכחדה וכורתת שטחים ללא הסכמה מצד השבטים האינדיאניים (Forest Nations). 

כדי לכסות על מעשייה, היא מנסה למוטט ולהשתיק את גרינפיס באמצעות תביעות של מיליוני דולרים.

תאגיד הנייר הקנדי שכר את שירותיה של חברת עורכי דין הנחשבים מהמקורבים ביותר לנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ והגיש תביעה של כ-800 מיליון דולר נגד סניפי גרינפיס ברחבי העולם – על מנת למוטט ולהשתיק את גרינפיס.

אבל אנחנו לא נפסיק לעבוד ולדבר כדי להגן על היערות!

והטענות  של רזולוט?
הטענות שקריות ומדובר בתביעת השתקה טקטית שנועדה לגרור את גרינפיס במאבק משפטי בינ"ל. רזולוט נכשל בשימור לטווח ארוך של אזורים בעלי חשיבות גבוהה, כורת בשטחי מחיה קריטיים לאייל הצפוני באונטאריו וקוויבק ופועל ללא הסכמה מצד חלק מהשבטים האינדיאניים (First Nations). בגרינפיס מזהירים כי אם תביעות כאלה יצליחו הן עלולות להוות תקדים מסוכן שימנע ביקורת מצד ארגוני סביבה ויעודד חברות ענק נוספות להשתמש בטקטיקות דומות.

ועכשיו, כשאנו יוצאים לקרב הגדול ביותר שיצאנו אליו אי פעם – הקרב למען היערות שלנו ולמען חופש הביטוי, אנו צריכים אותך:

תרומה שלך תחזק אותנו כנגד רזולוט,

וביחד ננצח את המאבק הזה!

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
100
200