משהו גדול קורה בישראל:

בואו להיות שותפים למסע של גרינפיס להגנה על החיים בים התיכון!

הים התיכון הוא אוצר טבע בעל חשיבות עולמית ובית לבעלי חיים ימיים מופלאים, כמו צבי ים, לוויתנים, כרישים, דגים מעופפים ועוד.
עוד מימי התנ"ך מוכר לנו הסיפור על יונה הנביא והלוויתן, אבל בשל האיומים ההולכים וגוברים, הדור שלנו עלול להיות האחרון שיהיה עד לכל הפלא הזה.

אנחנו במצב חירום אקלימי-אקולוגי! חצי מאוכלוסיית בעלי החיים הימיים (יונקים, ציפורים, דגים) נכחדה ב-45 השנים האחרונות; דיג יתר ודיג מכמורות קטלני, זיהום פלסטיק, שפכים, ואחרונים וממש לא חביבים – קידוחים ימיים של תעשיות הדלקים, הכוללים פיצוצים סיסמיים בעומק הים - מאיימים יותר ויותר על החיים בים.

עכשיו האגן המזרחי של הים התיכון עומד בפני איום חדש מצד תאגידים בינלאומיים ששואפים לפתוח את מרבית משטחי הים של ישראל לחיפוש והפקה מסוכנת של דלקים.
קידוחי נפט וגז מול חופי ישראל מחריפים את משבר האקלים ומאיימים על היונקים הימיים.

הים שלנו הוא אוצר שאנחנו יודעים עליו כל כך מעט וכמעט ולא נחקר. אפילו מקום מדהים כמו אזור הפרעת פלמחים, שחיים בו בעלי חיים מסתוריים, והתגלה רק לאחרונה, אינו חסין מפני התעשייה המזהמת, ומזכיר לנו אמת פשוטה: תאוות הבצע מובילה אותנו להרס של פלא שאנחנו רק מתחילים להכיר.

בגרינפיס אין לנו שום כוונה לוותר במאבק לשמירה על הים התיכון ועל אקלים כדור הארץ.

לשם כך, לראשונה בישראל (!) מיטב חוקרי הים בישראל ומהיחידה המדעית הבינלאומית של גרינפיס מאוניברסיטת אקסטר באנגליה, יחברו יחד ליחידת הספינות של גרינפיס הבינלאומי, כדי לצאת יחד למסע להצלת החיים בים התיכון, מסע שיתחיל עם בואה של מפרשית המחקר של גרינפיס: ״העדה״ (The Witness), שזו תהיה משימת הבכורה שלה בעולם!

אנחנו – כארגון גלובאלי – מרימים את הכפפה. גרינפיס אוסף חברים מכל רחבי העולם בשביל להיאבק למען אלו שאין להם קול.

גרינפיס הוא ארגון בלתי תלוי וללא מטרות רווח המקבל תרומות מאנשים פרטיים, ממש כמוך, המהווים חלק מהלובי הציבורי שאנו מובילים למען כדור הארץ ולמען עתיד הילדים שלנו.
התרומה שלך מממנת מחקרים ופעולות אקטיביסטיות שאנו מבצעים באופן שוטף על מנת לשמור על הבריאות והקיום של בני אדם ובעלי חיים כאחד.

החברים באירגון יביאו למחקר ימי מתקדם ואיכותי בישראל!

מה אנחנו עושים?

ה"וויטנס", מפרשית חדשנית ונקייה עם ציוד מחקר מהמתקדמים בעולם, תתחקה במשך שבועות אחר היונקים הימים בשטחי הים של ישראל רגע לפני שעלול להיגרם להם נזק בלתי הפיך.
כדי לשמור על הים טוב יותר, אנחנו חייבים להכיר אותו. ישנו מחסור אדיר בידע מדעי אודות דולפינים ולוויתנים בים התיכון, ואנחנו הישראלים לא מכירים מספיק את המינים שנמצאים כבר בסכנת הכחדה.
המחקר הזה יסייע לנו להגן על החיים בים התיכון מפני הפגיעה מצד תעשיות הרסניות.

אנו קוראים לך להצטרף אלינו ולאלפי ישראלים כשגרירים ושגרירות של בעלי החיים בים, רק ביחד נוכל להוביל תנועה ציבורית גדולה וחזקה.
החיים בים זקוקים היום לתמיכה שלך יותר מתמיד!

Low Poly Octopus.H03.2k-min

איך החברות בגרינפיס תסייע למחקר הימי?

נלמד את הרגלי בעלי החיים בים בישראל

נבין מה מסכן אותם ונפתח אסטרטגיה

קשרי ממשל

תוכן מעניין

סדר יום ציבורי

ניצחון: מסירים את הסיכונים!

גם בימים אלו, אנחנו חייבים להמשיך לעמוד על המשמר: לדאוג שבעלי אינטרסים צרים לא יקדמו תוכניות הרסניות מתחת לרדאר ומבלי שהציבור יודע או יכול להתנגד; להעביר מידע שימושי כדי לשמור על הסביבה גם בעת הנוכחית;

ולחזק את רוח התקווה והערבות ההדדית שמתגלית בימים אלה וכל כך חיונית כדי לשמור על כדור הארץ.

מה נעשה עם תרומתך?

ב-2 שקלים ליום נוכל לקדם מחקרים מדעיים באמצעות כלי מחקר מהמתקדמים בעולם, נגיע למקומות שטרם נחקרו, נחקור את הפרעת פלמחים בישראל, לתכנן מאבקים אסטרטגים, לקיים קשרי ממשל, לייצר נקודות לחץ, להעמיק את הידע הציבורי על ידי יצירת תוכן רלוונטי ומעניין, נגדיל את החשיפה התקשורתית וכמובן - ננצח מאבקים למען החיים בים, כדור הארץ ודורות העתיד.

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
85
100

הישגים נבחרים

סיום עידן הפחם בישראל
לאחר מאבק עיקש של גרינפיס ישראל, ששילב מחקרים מדעיים, לחץ תקשורתי ולחץ ציבורי כבד - התקבלה החלטה להביא לסגירת התחנות הפחמיות בישראל
הקמת מתקן טיהור שפד״ן
לאחר מאבק עיקש של גרינפיס ישראל בעקבות הזרמת שפכים מזוהמים לים התיכון, הוקם מתקן טיהור שפד״ן שהופקד על טיהור מים והזרמתם לשימוש חוזר בחקלאות
עצירת צינור עוקף קישון
מניעת הזרמת כימיקלים מזהמים לים התיכון לאחר שפעילים מחו בחירוף נפש אל מול הצינורות המזהמים
חיוב הפרדת פסולת ברשויות המקומיות
לאחר מאבק עיקש של גרינפיס ישראל, נעצרה הטמנת הפסולת בהר הזבל חיריה ומתקנים להפרדת פסולת בעבור מיחזור הוקמו בישראל
עצירת פצלי השמן בעמק האלה
לאחר מאבק עיקש של גרינפיס ישראל, ששילב מחקרים מדעיים, לחץ תקשורתי ולחץ ציבורי כבד - התקבלה החלטה לבטל את פרוייקט פצלי השמן בעמק האלה, שהיה צפוי לגרום לנזק בלתי הפיך למי התהום ולמעגל החיים בעמק האלה
ניתוק שרשרת האספקה מהרס היערות
מאבק חסר תקדים של גרינפיס נגד רשת הום-סנטר בכל רחבי הארץ, ונגד עיריית תל-אביב, שהשתמשו בעצים אסורים לפי החוק הבינלאומי ויובאו מהאמזונס - הביא לניתוק שרשראות האספקה האסורות
עצירת הזרמת כימיקלים מזהמים למקורות מים בתעשיית האופנה
מאבק בינלאומי של גרינפיס נגד זארה וליווייס, הביא להפסקת הזרמת שפכים מזהמים למקורות מים ושינוי תעשיית האופנה מקצה לקצה לאחר שרשתות נוספות הצטרפו למיזם כמו אדידס, פומה, ועוד
הסרת החסמים משוק האנרגיה הסולארית בישראל
לאחר לחץ כבד על משרד האוצר ורשות המסים, שכלל דו״חות מקצועיים חמורים, מצלמות נסתרות, פעילות פרלמנטרית ענפה ולחץ ציבורי כבד, הוסרו כל החסמים שמנעו את חדירות האנרגיה הסולארית לישראל
שינוי תפיסה במשרד התחבורה
בעקבות לחץ כבד על משרד התחבורה, דו״חות שפירסם גרינפיס הביאו ליישום שורה של פתרונות תחבורתיים ביניהם: רשת תחבורה ציבורית ״מהיר לעיר״, רשת נתיבי אופניים בינעירונית, מתן סמכות תכנונית לתחבורה ציבורית לרשויות מטרופוליניות
החלת חוק הפיקדון גם על בקבוקי פלסטיק גדולים
חוק הפיקדון, שאמור לסייע במימון טיפול בפסולת החד-פעמית עבר לאחר לחץ מתמשך וקואליציה בינאירגונית חזקה
הגנה על בעלי החיים באנטארקטיקה
לחץ בינלאומי כבד הביא לעצירת דילול המזון של בעלי החיים באנטארקטיקה על-ידי תאגידי ציד קריל שהתחייבו לעצור את הציד באיזור
הקודם
הבא

בזכותך נמשיך להשמיע את קולם של אלו שאין להם קול!

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

65
85
100

דילוג לתוכן