זהו מצב חירום!

דווקא עכשיו: גם אתם יכולים להציל את העולם מהבית – ואנחנו ננצח בשבילכם.


לא משנה אם אתם בעבודה, בבית או עם הילדים – אנחנו נמשיך להיאבק בשבילכם על עולם טוב יותר.

עכשיו, כשהאמזונס שוב בוער, יער הגשם הגדול בעולם, החיוני לאקלים, לחי ולצומח על פני כדור הארץ, חייב את העזרה שלך. היום, יותר מתמיד, זה הזמן לפעול! 

האמזונס נתון למתקפה בלתי פוסקת: הממשל הברזילאי בראשות הנשיא בולסונרו נמנע מאכיפת החוקים המגנים על שמורות הטבע ביער ומאפשר את ההרס שלו תוך פגיעה חמורה באוכלוסיות הילידים באזור. 

בולסונרו פועל, גם במחיר של חיי אדם, בשירות תעשיות נצלניות ומזהמות. האמזונס נחרב ונשרף בראש ובראשונה על מנת לפתח חקלאות תעשייתית ולספק את הביקוש העולמי הגדל לבשר. בשנה שעברה בכל דקה נכרתה חלקת יער באמזונס בגודל של שני מגרשי כדורגל! כ-1,000 עצים נכרתו בכל דקה! השנה המצב רק החמיר.

עד כה נהרס שטח כפול (!) מהתקופה המקבילה בשנה שעברה כאשר חוקרים גילו שבחודש שעבר (לבדו!) התרחשו 2,248 שריפות ביער, וממאי עד יוני הלווינים תיעדו 3,077 שריפות.

למה זה קורה?
תעשיית בירוא היערות כורתת ומציתה יערות על מנת לשטח את הקרקע ולגדל עליה בחינם בקר ושמן דקלים במקום יער.

מה אנחנו עושים?

בגרינפיס מובילים מאבק בינלאומי במערכת החולה המאפשרת ניצול תעשייתי בלתי מרוסן של משאבי הטבע ואת הרס האמזונס כשגם לישראל יש יד בדבר: שורה של יבואנים ישראלים מייבאים עשרות אלפי טונות של בקר מחברות ששותפות להרס יער האמזונס. בראש הרשימה תאגיד המזון הענק, JBS , שרוכש בקר מחוות שפועלות באופן בלתי חוקי בשמורות טבע באמזונס ומעסיק שם עובדים בתנאי עבדות. 

איך אפשר לעזור?
תצטרפו אלינו! גרינפיס הוא ארגון בלתי תלוי וללא מטרות רווח המקבל תרומות מאנשים פרטיים, ממש כמוך, המהווים חלק מהלובי הציבורי שאנו מובילים למען כדור הארץ ולמען עתיד הילדים שלנו.
התרומה שלך מממנת מחקרים ופעולות אקטיביסטיות שאנו מבצעים באופן שוטף על מנת לשמור על הבריאות והקיום של בני אדם ובעלי חיים כאחד.

מה נעשה עם תרומתך?

ב-2 שקלים ליום נוכל לקדם מחקרים מדעיים תוך תיעוד עצמאי מתוך האמזונס, לתכנן מאבקים אסטרטגים, לקיים קשרי ממשל, לייצר נקודות לחץ, להעמיק את הידע הציבורי על ידי יצירת תוכן רלוונטי ומעניין, נגדיל את החשיפה התקשורתית וכמובן – ננצח מאבקים למען היערות, הימים, האקלים, המגוון הביולוגי, כדור הארץ ודורות העתיד.

  זהו דף מאובטח המאפשר לך להעניק תרומה מוגנת ובטוחה.

  תרומתך מוכרת לצרכי מס, לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

  יש למלא את כל המידע, השדות מטה הם שדות חובה למילוי.

step one

פרטים אישיים:

סכום תרומה חודשי:

50
75
100

גם בימים אלו, אנחנו חייבים להמשיך לעמוד על המשמר: לדאוג שבעלי אינטרסים צרים לא יקדמו תוכניות הרסניות מתחת לרדאר ומבלי שהציבור יודע או יכול להתנגד; להעביר מידע שימושי כדי לשמור על הסביבה גם בעת הנוכחית; ולחזק את רוח התקווה והערבות ההדדית שמתגלית בימים אלה וכל כך חיונית כדי לשמור על כדור הארץ.

  • לחץ על ממשל ברזיל: גרינפיס פועלים ימים כלילות באופן ישיר וחריף כנגד המדיניות האנטי-סביבתית הרעילה של ממשל בולסנארו החל מהיום הראשון שלו בתפקיד. גם כאשר ביקר בולסונרו בישראל גרינפיס הוביל פעולת מחאה נועזת נגדה שזכתה לתהודה בינ״ל. 
    כעת בולסנארו נתפס כאחראי לאסון הגדול שמתחולל באמזונס וזאת הודות לאצבע המאשימה של גרינפיס והלחץ הבינ״ל הכבד עליו – הלחץ כבר נותן את אותותיו ומשקיעים רבים עצרו את השקעותיהם בברזיל עד שהנשיא ישנה את דרכו ויגן על האמזונס ושמורות הטבע.
  • תיעוד והפצה: גרינפיס מפיץ ונותן עדות חייה לעולם של הרס יערות העד בכדור הארץ. אנחנו חוקרים, מתעדים, מפקחים, מדווחים ומוחים על הרס האמזונס ויערות בכל העולם לאורך 27 השנים האחרונות. 
  • לחץ על חברות מסחריות: גרינפיס פועל ללא לאות אל מול ממשלות וחברות מסחריות ודורש מהם להפסיק להרוויח על חשבון כדור הארץ שלנו, ולנקות את ששרשרת האספקה שלהן אם האי נגועה בהרס היערות. 
  • תמיכה במקומיים: גרינפיס גם עומד לצד הילידים ופועל על מנת להגן על זכויותיהם. הגנה על הילידים והפיכת קרקעות היער לשמורות טבע מוגנות, היא הדרך טובה ביותר לשמור על האמזונס.
דילוג לתוכן