משהו גדול קורה בישראל:

בואו להיות שותפים למסע של גרינפיס להגנה על החיים בים התיכון!

הים התיכון הוא אוצר טבע בעל חשיבות עולמית ובית לבעלי חיים ימיים מופלאים, כמו צבי ים, לוויתנים, כרישים, דגים מעופפים ועוד.
עוד מימי התנ"ך מוכר לנו הסיפור על יונה הנביא והלוויתן, אבל בשל האיומים ההולכים וגוברים, הדור שלנו עלול להיות האחרון שיהיה עד לכל הפלא הזה.

אנחנו במצב חירום אקלימי-אקולוגי! חצי מאוכלוסיית בעלי החיים הימיים (יונקים, ציפורים, דגים) נכחדה ב-45 השנים האחרונות; דיג יתר ודיג מכמורות קטלני, זיהום פלסטיק, שפכים, ואחרונים וממש לא חביבים – קידוחים ימיים של תעשיות הדלקים, הכוללים פיצוצים סיסמיים בעומק הים - מאיימים יותר ויותר על החיים בים.

עכשיו האגן המזרחי של הים התיכון עומד בפני איום חדש מצד תאגידים בינלאומיים ששואפים לפתוח את מרבית משטחי הים של ישראל לחיפוש והפקה מסוכנת של דלקים.
קידוחי נפט וגז מול חופי ישראל מחריפים את משבר האקלים ומאיימים על היונקים הימיים.

הים שלנו הוא אוצר שאנחנו יודעים עליו כל כך מעט וכמעט ולא נחקר. אפילו מקום מדהים כמו אזור הפרעת פלמחים, שחיים בו בעלי חיים מסתוריים, והתגלה רק לאחרונה, אינו חסין מפני התעשייה המזהמת, ומזכיר לנו אמת פשוטה: תאוות הבצע מובילה אותנו להרס של פלא שאנחנו רק מתחילים להכיר.

בגרינפיס אין לנו שום כוונה לוותר במאבק לשמירה על הים התיכון ועל אקלים כדור הארץ.

לשם כך, לראשונה בישראל (!) מיטב חוקרי הים מאוניברסיטת חיפה ומהיחידה המדעית הבינלאומית של גרינפיס מאוניברסיטת אקסטר באנגליה, יחברו יחד ליחידת הספינות של גרינפיס הבינלאומי, כדי לצאת יחד למסע להצלת החיים בים התיכון, מסע שיתחיל עם בואה של מפרשית המחקר של גרינפיס: ״העדה״ (The Witness), שזו תהיה משימת הבכורה שלה בעולם!

אנחנו – כארגון גלובאלי – מרימים את הכפפה.
החברים באירגון יביאו למחקר ימי מתקדם ואיכותי בישראל!

מה אנחנו עושים?

ה"וויטנס", מפרשית חדשנית ונקייה עם ציוד מחקר מהמתקדמים בעולם, תתחקה במשך שבועות אחר היונקים הימים בשטחי הים של ישראל רגע לפני שעלול להיגרם להם נזק בלתי הפיך.
כדי לשמור על הים טוב יותר, אנחנו חייבים להכיר אותו. ישנו מחסור אדיר בידע מדעי אודות דולפינים ולוויתנים בים התיכון, ואנחנו הישראלים לא מכירים מספיק את המינים שנמצאים כבר בסכנת הכחדה.
המחקר הזה יסייע לנו להגן על החיים בים התיכון מפני הפגיעה מצד תעשיות הרסניות.

בתור חבר באירגון יש לך הזדמנות חד-פעמית לתמוך ולחזק את מסע המחקר של יונקים ימיים בים התיכון.
החיים בים זקוקים היום לתמיכה שלך יותר מתמיד!

Low Poly Octopus.H03.2k-min

איך החברות בגרינפיס תסייע למחקר הימי?

נלמד את הרגלי בעלי החיים בים בישראל

נבין מה מסכן אותם ונפתח אסטרטגיה

קשרי ממשל

תוכן מעניין

סדר יום ציבורי

ניצחון: מסירים את הסיכונים!

גם בימים אלו, אנחנו חייבים להמשיך לעמוד על המשמר: לדאוג שבעלי אינטרסים צרים לא יקדמו תוכניות הרסניות מתחת לרדאר ומבלי שהציבור יודע או יכול להתנגד; להעביר מידע שימושי כדי לשמור על הסביבה גם בעת הנוכחית;

ולחזק את רוח התקווה והערבות ההדדית שמתגלית בימים אלה וכל כך חיונית כדי לשמור על כדור הארץ.

מה נעשה עם תרומתך?

בעזרת התרומה שלך נוכל לקדם מחקרים מדעיים באמצעות כלי מחקר מהמתקדמים בעולם, נגיע למקומות שטרם נחקרו, נחקור את הפרעת פלמחים בישראל, לתכנן מאבקים אסטרטגים, לקיים קשרי ממשל, לייצר נקודות לחץ, להעמיק את הידע הציבורי על ידי יצירת תוכן רלוונטי ומעניין, נגדיל את החשיפה התקשורתית וכל זה למען המחקר הימי המיוחד שנבצע בים התיכון!

step one

פרטים אישיים:

סכום התרומה החד פעמית:

150
200
250

דילוג לתוכן